Giriş

Giriş

 
     
Kullanıcı adımı unuttum.  

Teb Artı Eczane Sigortası Poliçeleri Hakkında

26 Oca

Teb Artı Eczane Sigortası Poliçeleri Hakkında

   Değerli meslektaşlarımız , 
            Bildiğiniz üzere Birliğimizin geçen yıl başlattığı Teb Artı Eczane sigortası poliçelerinin süresi 10.02.2018 de dolacaktır . Bu konuyla ilgili Yönetim Kurulumuz Teb Artı’ daki yetkililerden meslektaşlarımızın eczane sigortası konusunda daha fazla bilgilendirilmesi için davette bulunup, toplantı  istedi. Ancak bu konu, poliçe yenileme dönemine denk geldiği için ilerleyen günlerde mümkün olabilecektir. 
            TebArtı’ daki yetkililer ile görüşmeler neticesinde, 
            1) TebArtı’ da yapılan poliçeler çok genel olup çok az hasarı ve genelde doğal afetleri kapsamaktadır.
            2) Söz konusu poliçenin sigortaladığı bedeller artırılabilir, Ek teminatlar ile 
                        -mesleki sorumluluk , 
                        -SGK kesintisi ,
                        -3.şahıs mali mesuliyet,
                        -emniyeti suistimal
                        -taşınan para
                        -kiracılık ve komşuluktan kaynaklanan yangın mali mesuliyet 
gibi eklemeler yapılabilmektedir. ** Tüm bu ek teminatlar eklenerek genişletilmiş bir poliçe piyasa koşullarındaki aynı hakları tanıyan poliçelere göre 300-700 tl arası daha uygun olabilmektedir. 

            3)Yakın zamanda farklı bir şirketten poliçe yenileten meslektaşlarımız Teb Artı ya geçip diğer sigortasını iptal ettirip ücret iadesi alabilirler.

            4) 10 Şubat 2018 TebArtı’nın yenilenme günüdür ancak Mevcut Poliçesi ileri tarihlerde bitecek meslektaşlarımız poliçeleri bitene kadar ek-teminat ve sigorta bedellerini artırmak için bekleyebilirler.

            5) Henüz genişletilmiş poliçesi olmayan ve 10 Şubat’ta poliçesi tamamlanacak meslektaşlarımız için eczane sigortası talep formunu gönderilecektir. 
            İlgili formlara oda sayfamızda TebArtı sigorta başlığı altında mevcut olup dileyen meslektaşlarımıza mail de atılacaktır.Formları doldurup odamıza veya temsilciliklerimize teslim ettikleri takdirde TebArtı’ daki Osmaniye ilgilisi Nilgün hanıma ulaştırmayı ve sigorta işlemlerimizin hızlanması öngörmekteyiz. 

            6)Emtia (ilaç+ilaç dışı) ve demirbaş için sadece muhasebe kayıtları baz alınmaktadır. O yüzden formlar muhasebecilerimizden bilgi alınarak doldurulmalıdır.

            7) Poliçesi ileri tarihte bitecek meslektaşlarımız ilgili forma bitiş tarihini yazdıkları takdirde takip edilip günü geldiğinde haber verilmesi sağlanacaktır.


            Ek poliçe ve Teb Artı sigorta konusunda bilgi almak isteyen meslektaşlarımız odamızdan veya Teb Artı Osmaniye temsilcisi Nilgün Hanım dan bilgi alabilirler.             Nilgün : 0 (533) 652 24 05

            8) Ayrıca SGK ödemesini İş bankası veya Denizbank'tan alan meslektaşlarımız için yapılan Avantajlı Bireysel Emeklilik Sigortası poliçesi artık sadece Teb Artı kanalı ile açılabilmektedir. BES yaptırmak isteyen meslektaşlarımız Nilgün hanımdan destek alabilirler.

 

            **Ek teminatlarla güçlendirilmiş Tamamlayıcı sigorta konusunda  162 üyemizden geçen yıl  29 meslektaşımız başvuruda bulunmuştu. Bu yıl Teb merkez heyetinin aldığı karar gereği yardımlaşma sandığı borcu olan meslektaşlarımıza sigorta yenileme işlemi yapılmayacaktır. 

                                     Osmaniye Eczacı Odası 
                                                   Yönetim Kurulu

 

Okunma 137 defa Son Düzenlenme Cuma, 26 Ocak 2018 14:59

48. BÖLGE OSMANİYE ECZACI ODASI

50 yıldır Adana 4.Bölge Eczacılar Odası’na bağlı olarak görevini yürüten Osmaniye Eczacılar Temsilciliği ildeki eczacı sayısının 150'ye çıkmasının ardından oda statüsüne kavuştu. Karar Türkiye Eczacılar Odası’nın 36.Olağan Genel Kurulu'nda alındı.

Bundan sonra faaliyetlerini Osmaniye 48. Bölge Eczacılar Odası adı ile yürütecek il eczacıları, oda hüviyetini almanın mutluluğunu yaşıyor.

İLETİŞİM

  • Adres:

    Dr. Devlet Bahçeli Bulvarı 2. Etap
    EGM Apartmanı Kat: 2 No: 1     OSMANİYE

  • Telefon:

    +90 328 812 65 61

    +90 328 812 65 42