GÖÇ İDARESİ REÇETELERİ İÇİN SGK MEVZUATTAN İADE DURUMUNDA YAPILACAK İŞLEM ADIMLARI


GÖÇ İDARESİ REÇETELERİ İÇİN MEVZUATTAN İADE DURUMUNDA YAPILACAK İŞLEM ADIMLARI

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara SGK Ertuğrul Gazi SSGM tarafından mevzuattan iade yapıldığı durumlarda, e-reçetelerde yapılan teşhis ekleme, açıklama ekleme gibi işlemlerde düzeltmenin yapıldığının görülebilmesi ve tekrar fatura sonlandırması için yapılacak işlemlerdir.

 

 

1) İade reçete mesajı geldiğinde ilgili reçetenin döküm numarası not edilir.

 

 

 

 

 

 

 

2) SGK medula eczane provizyon sisteminden sol taraftaki iade reçete bölümü seçilir.

 

3) Döküm no kısmına  iade edilen faturanın döküm numarası girilir ve iade posta tarihine basılarak gelen iade mesajındaki posta takip tarihi ya da zarf takip tarihi yazılır.

4) Posta tarihi kaydedildikten sonra Mevzuattan iade kısmına basılarak iade reçete listesi açılır burada reçete no üzerine basılarak reçete ile ilgili ayrıntılar görüntülenir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5) E-reçete görüntüle’ye basılarak, e-reçete görüntüsü görülür. Düzeltmenin yapılıp yapılmadığı kontrol edilir.

 

 

6) E-reçete üzerinde iade nedeni düzeltildikten sonra medula üzerinden kontrol edilmelidir.

 

7)İade gerekçesi düzeltildikten sonra tekrar iade reçete bölümünde iade edilen reçetelerin olduğu ekrana gelinir, düzeltilen reçetenin sol tarafındaki kutucuk işaretlenerek seçilir. Seçilen reçeteleri kaydet tuşuna basılarak reçeteler kaydedilir.

 

 

 

 

8) Kayıt tamamlandıktan sonra fatura sonlandırma bölümüne gelerek iade gelen ay için geçici geçici koruma kapsamında olan yabancılar mevzuattan iade bölümünden sonlandırma yapılır.

5.adım

 

 

8.adımm

 

 

 

9) Sonlandırma yapıldıktan sonra geçici koruma kapsamında olan yabancılar mevzuattan iade için reçete listesi ve döküm özeti çıktısı alınarak , kaşelenip imzalanarak Ankara SGK Ertuğrul Gazi SSGM’ye mail olarak gönderilir.