2 NOLU T TİPİ CEZAEVİ REÇETELERİ KARŞILANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR HK.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ;

Odamıza 2 NOLU T TİPİ CEZAEVİ'nden gelen bilgilendirme aşağıda tarafınıza sunulmakta olup; konuya gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederiz.

Osmaniye 2 Nol’lu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü

 

Eczanelerle çalışırken dikkat edilmesi gereken hususlar;

 

 1. İlaçların mümkün olduğunca şeffaf poşete koyulması.
 2. İlaç poşeti içine reçete fotokopisinin eklenmemesi.
 3. Reçete sahibinin isminin poşet üzerine yapıştırılması.
 4. CETAS’ ta kaydı bulunmayan hükümlü ve tutuklu reçetelerinin cezaevine gönderilmesi yerine, cezaevi aranarak ilaçlar cezaevine teslim edilmeden önce hükümlü ve tutuklunun CETAS kaydının bulunmadığı bilgisinin verilmesi ve kaydının yapılmasının talep edilmesi.
 5. CETAS’ ta elinde ilaç gözüken veya ilacı eczanede ve depolarda bulunamayan hükümlü ve tutukluların eczane kaşeli bilgi notunun poşet içerisine koyulması ya da poşet üzerine yapıştırılması.
 6. Reçetelerin teslim alınması için en geç 16.45 saatinde cezaevinde bulunulması.
 7. Hazırlanan ilaçların ceza infaz kurumumuza ertesi gün en geç öğleye kadar teslim edilmesi (teslim edilemeyecekse bilgisinin cezaevine verilmesi.)
 8. CETAS’ a girilen ilaç kullanım dozlarının doğru girilmesi konusunda özen gösterilmesi (CETAS sistemine yanlış girildiği takdirde hükümlü ve tutuklu ilaç kullanımı konusunda mağdur olabilmektedir.)
 9. Reçetedeki ilaçlardan bazılarının yerine muadil ilaç verilecekse CETAS sisteminde gösterilmesi.
 10. Fatura ve ödemelerle ilgili konularla, cezaevi genel bütçe (ambar) birimi ile irtibata geçilmesi.
 11. Fatura limiti dolmak üzere olan çalıştığımız eczanenin kurumumuz revir birimine bu konuda bilgi vermesi
 12.  Osmaniye Açık Cezaevi ile bağlı müdürlük olduğumuzdan cezaevine reçete teslim almaya gelen eczane personelinin açık cezaevinin de reçetesinin olup olmadığını öğrenerek var ise açık ceza evinin de reçetelerini teslim alması.
 13. İlaçların açık cezaevine ayrı, kapalı cezaevine ayrı olacak şekilde kolilenmesi  veya poşetlenmesi ve ait olduğu kuruma göre teslim edilmesi.
 14. İlaç kutuları üzerine reçetedeki kullanım dozlarının işaretlenmesi
 15. Karşılanması gereken üst limit 6.000 TL’ dir.Reçete karşılarken limit kontrolü yapılarak işlem yapılması  gerekmektedir.

15 Nisan 2021 - Okunma Sayısı : 1199