ECZANELERİMİZDEKİ ATIK KAĞIT VE KARTONLAR İÇİN OLUŞTURULAN GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ HK.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ;

Kağıt ve karton atık geri dönüşümü projemiz kapsamında firmayla gerekli görüşmelerimizi yaptık.

Geçtiğimiz haftalarda kg başına 1,7 TL’ye kadar çıkan alım fiyatlarını büyük fabrikaların kura bağlı olarak fiyat güncellemesiyle 1,1 TL ye indirmişler. Fiyat için uzun süre görüştük ama netice alamadık. Bu bağlamda daha yüksek fiyat alabileceğimiz bildiğiniz bir şirket varsa onlarla devam edebiliriz.

Aynı zamanda firma her eczanede tartım yapmanın personelin harcayacağı süreyi artırıp maliyetleri yükselteceğini ancak toplanan miktar çok olursa bu maliyetleri göze alabileceklerini, bunun yerine toplanan toplam tutarın eczane sayısına bölünerek dağıtılabileceğini bunun için de ilk haftanın gözlenmesi gerektiğini aktardı.

Süreç şu şekilde ilerleyecek;

Firmanın aracı sabahtan yola çıkıp rota boyunca atıkları toplayacak toplama bitiminde araç belediyenin kantarına girip tartımı yapılacak ve fiş alınacak, toplam miktarı görebilmemiz adına fiş bizlerle de paylaşılacak.

Toplanan miktara bağlı olarak ödeme dağıtım şeklini ve toplama sıklığını tekrar görüşüp netleştireceğiz.

Ödemeler her toplama işlemi bitiminde düzenli olarak yapılacak.

İlk gözlemin yapılabilmesi ve güzel bir başlangıç olması amacıyla ilerleyen haftalarda yapmayı planladığımız toplanan gelirin SMA’lı hastalarımız Aren Kaya ve Zümra İnan’ın hesaplarına Osmaniyeli Eczacılarımız adına bağış olarak aktarılması fikrini ilk haftaya alalım dedik.

Projeye katılmak isteyen eczacılarımız 30 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar Ecz.ÇAĞATAY KARAMAN ‘ a ulaşabilirler. Perşembe akşamı  firmayla güzergahı belirlenecek ve 31 Aralık Cuma günü ilk toplama yapılacaktır.

Projeye katılmak isteyen meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

İRTİBAT İÇİN  PROJEYİ YÜRÜTEN ECZACIMIZ: Ecz.ÇAĞATAY KARAMAN -0553 668 80 06

29 Aralık 2021 - Okunma Sayısı : 246