Nice 100 yıllara, CUMHURİYET’le

     Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Haklı gururumuzu yaşadığımız bu anlamlı zaman diliminde, gözler önünde yaşanan insanlık dramını görmezden gelemeyiz. Masum çocukların, kadınların, savunmasız binlerce insanın ölümüne sebep olan savaşın, katliamın artık son bulmasını istiyor, yapılan bu vahşeti içtenlikle kınıyorum...

     İnsan haklarına saygı, adelet, barış, özgürlük, demokrasi… Cumhuriyet demek değerlerimiz demek.Değerlerimiz doğrultusunda hareket etmeyi, yaşamayı ve kendi özgürlüğümüz için başkalarının özgürlüğünü gasp etmemeyi ilke edinmeliyiz..

     Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken sağlık sektörünün mihenk taşlarından olan biz eczacıların toplumdaki rolünün ve yerinin hala hakettiği değeri görmediğini üzülerek söylemek istiyorum. Her gün binlerce insanın sağlığını ve yaşam kalitesini arttırmak için canla başla çalışan, danışmalık hizmeti veren, ülkemizde ve dünyada yaşanan sağlıksal tüm olumsuzluklarda en önde duran ve asla görevinden kaçınmayan bir meslek örgütünün üyeleriyiz.Ülkemizin refahı ve milletimizin sağlığı için her zaman burda olmaya devam edeceğiz.  Cumhuriyet’ le taçlanan zaferimizi çok daha güzel günlerde hakettiği çoşkuyla kutlamayı sürdüreceğiz. Yaşasın Cumhuriyet!

     Bu kutlu güne şahitlik etmemize vesile olan  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarınısaygı, sevgi ve rahmetle anıyorum.

      Nice 100 yıllara, CUMHURİYET’le …

                                                                                  Saygılarımla

                                                                       Ecz. Hatice ÖKTENAY

                                                          48. Bölge Osmaniye Eczacı Odası Başkanı

 Nice 100 yıllara, CUMHURİYET’le

29 Ekim 2023 - Okunma Sayısı : 52