ODA BAŞKANIMIZIN 14 MAYIS KONUŞMASI

Değerli Meslektaşlarım;

Bu yıl Bilimsel Eczacılığın 185., Odamızın kuruluşunun 17. Yılını kutluyoruz.

Bizlerden önceki yöneticilerimizin emek emek bu günlere getirdiği Osmaniye Eczacı Odası’nın bugün başkanlık görevini yerine getirmekten ve bir üyesi olmaktan gurur ve onur duyuyorum.

Çok kutsal bir meslek icra ediyoruz. Güzel ülkemizin her bir köşesinde, sağlık kuruluşunun dahi olmadığı en uzak köylerde eczanelerimiz ve eczacılarımız sağlık hizmeti veriyor. Sağlık zincirinin en önemli halkası olan eczacıların hak ettikleri değere ulaşması gerekliliği gün geçtikçe daha çok önem arz etmektedir.

Gerek pandemi gerekse yaşadığımız depremler bir kere daha eczacının gerekliliğini ve hayati derecede önem arz ettiğini tüm dünyaya defalarca ispatladı.

Bizler eczanelerimizde, hastanelerde, fabrikalarda, üniversitelerde ve ülkemizin dört bir yanında sağlık hizmetini doğru, etkin, hızlı ve güvenilir bir şekilde veriyoruz.

Ekonomik olan zor günlerden geçiyoruz. Sağlıkta tasarrufun olamayacağını, olmaması gerektiğini, bir değer biçmek gerekirse bulunamayan ve hastaya ulaştırılamayan ilaca değer biçilemeyeceğini, halk sağlığının ve insan hayatının bir bedelinin olamayacağını çok kere dile getirdik, sistem değişmedikçe dile getirmeye ve sesimizi duyurmaya devam edeceğiz.

Eczacı varsa, ilaç ve sağlığa ilişkin diğer ürünlere güvenli erişim var, etkili sağlık danışmanlığı var, sağlık için doğru ilacın doğru kullanımı var, sahte ilaçlara karşı güvence var, sağlık kuruluşlarında etkin ve kaliteli hizmet var, ilaçla tedavi sürecinizin takibinde bilimsellik var, yeni ilaçların geliştirilmesi ve ulaşılabilir olması için emek var, sağlıklı yaşam önerileri ile sizi destekleyen sağlık uzmanınız var, ülkemizin her yerinde sağlığınızın nöbetçisi eczaneler var, ECZACI VARSA HAYAT VAR.

 

Birlikle ve birlikte, dayanışma içerisinde mesleğimizi ve meslektaşlarımızı daha aydınlık günlere taşımak için bugün buradayız.

14 Mayıs Eczacılık Bayramımız kutlu olsun. Güzel ve aydınlık günlerde bir arada olmak dileğiyle,

Saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.

 

T.E.B. 48. Bölge Osmaniye Eczacı Odası Başkanı

Ecz. Hatice ÖKTENAY

15 Mayıs 2024 - Okunma Sayısı : 123