ODAMIZ HAKKINDA

50 yıldır Adana 4.Bölge Eczacılar Odası’na bağlı olarak görevini yürüten Osmaniye Eczacılar Temsilciliği ildeki eczacı sayısının 150'ye çıkmasının ardından oda statüsüne kavuştu. Karar Türkiye Eczacılar Odası’nın 36.Olağan Genel Kurulu'nda alındı. Bundan sonra faaliyetlerini Osmaniye 48. Bölge Eczacılar Odası adı ile yürütecek il eczacıları, oda hüviyetini almanın mutluluğunu yaşıyor.

Konu ile ilgili olarak oda binasında bir basın toplantısı düzenleyen Osmaniye Eczacılar Odası Başkanı Zeki Özgen, uzun süren bir mücadelenin ardından temsilcilik olarak faaliyet gösteren eczacıların artık oda olarak hizmet verecek olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Ülke genelinde 48. şubenin Osmaniye'de kurulduğunu aktaran Zeki Özgen,"Merkeze bağlı 61 eczacımızın yanı sıra ilçelerle birlikte 150 eczanemiz şu anda faaliyet gösteriyor. Ulaştığımız bu sayı genel kurulda görüşülerek oda onayı verildi. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz."dedi.

Türk Eczacıları Birliği 36.Olağan Kongresi’nin 13 - 16 Aralık 2007 tarihlerinde Ankara'da yapıldığını belirten Özgen şunları söyledi:"Bu seçimlerde Merkez heyeti ve diğer birimlerin seçimleri gerçekleşti. Türkiye genelinde 27 bin eczacının kayıtlı olduğu 47 eczacı odasının 293 delegesi önümüzdeki iki yıl bizleri temsil edecek meslektaşlarımızı seçtiler. T.E.B 36.Olağan Kongresi’nde Osmaniye İlinin yıllardır özlemini çektiği oda olma arzusu il genelinde 150 eczane sayısına ulaştığından genel kurulda onaylandı. 50 yılı aşkın 4.Bölge Adana Eczane Odası’na bağlı temsilcilik olarak çalıştık. Katkı veren şimdiki ve önceki yıllarda görev alan meslektaşlarıma teşekkür ederim."

20.03.2018 - Okunma Sayısı : 7267